Bebeğinizle keyifle vakit geçirin!

Onunla oyun oynamak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Onunla oyun oynamak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?

bababebekOyun oynamanın ve ilgi göstermenin bebek gelişimindeki rolü tartışılmaz. Anneler bu işi içgüdüsel olarak rahatlıkla yapabiliyorlar ancak bazı babalar bebeklerini eğlendirmek ve onlarla oyun oynamak hiç de kolay değil. İşte bebekleriyle ilgilenmeyi seven, onlarla oyun oynayarak keyifli zaman geçirmek isteyen ama bunu nasıl yapacağını bilemeyen babalar için hazırladığımız basit ama miniğiniz ile iletişiminizi güçlendirecek 7 oyun önerisi...

BEBEĞİNİZLE DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

BAKIŞMA YARIŞMASI YAPIN

Cesaret erkek işidir, değil mi? Küçük bebeğinizin kolayca kandırılabileceğini varsayın ve ilk kimin göz kırpacağını göreceğiniz bir oyunla onunla vakit geçirin. Bebekler yüzleri seyretmeyi sever ve muhtemelen o sıkılmadan önce siz, o müthiş gamzesinin nerede olduğunu ya da kulaklarının annenize mi eşinize mi benzediğini merak ederek bakışlarınızı düşüreceksiniz.

KANGURU KULLANIN

Bebeğinizi kanguruya koyun. Böylelikle onunla evin içinde dolaşıp sıkılmasını engelleyebilirsiniz. O kangurudayken siz de basit ev işlerinizi (eşinize yardım için yemek masası hazırlamak, bahçedeki yaprakları toplamak vb.) halledebilirsiniz.

BİRLİKTE BANYO YAPIN

Bebeğinizle birlikte banyo yapın. Bebeğin babasının göğsüne sarılması her şeyi değiştirecektir. Hem baba hem de baba huzur bu yolla huzur bulacaktır.

BEBEĞİNİZE BİR ŞEYLER OKUYUN

Bebeğinize bir şeyler okumak için asla erken değildir. Bu bebeğinizin gelecekteki okuma yeteneğini etkileyen önemli bir faktördür. Çocuklar dillerini sık sık duyduklarında sesleri daha iyi tanırlar ve okuma için de hazırlıklı olurlar. BEZİNİ DEĞİŞTİRİN Bebeğinizin bezini değiştirin. Değiştirme sırasında bebeğe dokunun ve onunla konuşun.

BEBEĞİNİZİN YANINDA OLUN

Kimse bebeğinin hastalanmasını istemez ama küçük bir çocuğa size ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlamak için hastalıktan daha iyi bir şey yoktur. Gerek ateşlendiğinde gerekse ufak bir soğuk algılında bebeğinizin hep yanında olun.

KÜÇÜK BİR OYUN

Çocuğun boynu kafasının ağırlığını taşımaya başladığında, gövdesini elinizle kavrayın ve dikkatlice onunla oynayın. Bebek bunu çok sevecektir.

FOTOĞRAFLAR ÇEKİN

Hiçbir şey bir nesneyi bebeğiniz kadar kusursuz yapamaz. Suratınızı değiştirerek onu güldürün ve fotoğraflarını çekin. Hem siz hem de bebeğiniz çok eğlenecektir. HÜRRİYET AİLE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:07 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:27 Mart 2014