"BEN MÜKEMMELİM" DİYENLERE...

Zeynep Güçlücan

Kitabında mükemmeliyetçiliğin hayata dair olumlu ve olumsuz yönlerini ve bu tarz kişiliklerle nasıl yaşanacağını anlatan Erol, kitabı hakkında şu bilgileri verdi:

"Ben Mükemmeliyetçiyim" diyen çok kişi görmüşsünüzdür etrafınızda. Kimimiz mükemmeliyetçiliğin hayatımıza olumsuz etkisinden yakınırız. Kimimizde anlamını bilmeden sadece iyi yapmak istediğimizi vurgulamak için kullanırız. Oysa Mükemmeliyetçilik yaşamımızda bizi uyuma sevk ettiği, verim getirdiğinde yararlıdır. Yaşamımızı zorlaştırdığında, ilişkilerimizi bozup, psikiyatrik rahatsızlıklar için zemin oluşturduğunda ise uyumsuzdur.    

Bu kitapta mükemmeliyetçilik nedir? Çoklu boyutları nelerdir? Mükemmeliyetçi kişilerle yaşamak nasıldır? Mükemmeliyetçiliğin temel oluşturduğu rahatsızlıklar ve iş yaşamına etkisi üzerinde bilgiler vardır."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.