BENİ BAĞIMLILIKTAN KURTARIN

DHA

Uyuşturucu bağımlısı 3 çocuk babası 38 yaşındaki A.S.,  valilikten yardım istedi ve  tedavi için hastaneye yatırıldı.

Adana'da 4 yıldır uyuşturucu kullandığını bildirip, yardım amacıyla Valiliğe başvuran 3 çocuk babası 38 yaşındaki A.S., tedavi amacıyla hastaneye yatırıldı. Arkadaş kurbanı olarak uyuşturucu batağına saplandığını söyleyen A.S., “Allah bu zıkkımı düşmanıma bile içirmesin. Bir kullanımlık eroin için kendini satan 13 yaşında kız gördüm” dedi.

İnşaat ustası A.S., bu sabah Adana Valiliği'ne giderek, Vali İlhan Atış'la görüşmek istedi. Talebi alınan A.S., 4 yıldır uyuşturucu kullandığını, tedavi olmak istediğini söyledi. Vali Atış'ın talimatı doğrultusunda yapılan görüşmeler sonunda A.S., tedavi amacıyla, Adana Emniyet Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nden (TUBİM) gelen polisler gözetiminde Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi.

Arkadaş kurbanı olduğunu söyleyen A.S., yaşadıklarını şöyle anlattı:

"4 yıldır eroin kullanıyorum. Uyuşturucu kullanmaya başladım başlayalı, elimde avucumda bir şey kalmadı. Her şeyimi eroine harcadım. Daha önce sigara içiyordum. Arkadaşlarımın aracılığıyla eroine başladım. Allah bu zıkkımı düşmanıma bile içirmesin. Bundan kurtulmaya karar verdim. Bu insanın içinde olmalı. Bunun için yardım istedim. Bir kullanımlık eroine kendini satan 13 yaşında kız dahi gördüm. Kimse eroin içmesin. Özellikle eroin içen erkeklerin kadından hiçbir farkı yok. Çünkü, eroin sizi neredeyse hadım ediyor. Tüm erkekliğinizi öldürüyor. Herkese tek tavsiyem kesinlikle özenti duymasınlar ve başlamasınlar."

GENÇ KIZ ADANA'YA DÖNDÜ

Adana'da hastane önünde uyuşturucu krizine giren 19 yaşındaki F.Y.'nin Adana Valiliği tarafından tedavi amacıyla İstanbul'a gönderilmesi sonrası, son 2 ayda, benzer şekilde, uyuşturucu batağına saplandığını söyleyen 1'i kız 5 kişi benzer başvuruyu yapmıştı.

5 kişinin tedavisi sürerken, dün akşam İstanbul'dan Adana'ya dönen F.Y., kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, “Sayın Valime, Emniyet Müdürümüze, beni İstanbul'a gönderen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben kurtuldum, darısı diğer bağımlıların başına. Hastanede çok iyi ilgilendiler. Hastane adeta 5 yıldızlı otel konforundaydı. Tedavim bundan ilaçla devam edecek" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.