BENİ NE KADAR SEVİYOR

KAYNAK: FORMSANTE

BENİ NE KADAR SEVİYORBu sorunun cevabı sizde ve yaşadıklarınızda gizli.

Güzel sözler söylüyor, çiçekler alıyor ve sevgisini sık sık dile getiriyor. Ancak yine de aklınızda dolaşan bir soru var: Beni ne kadar seviyor?

Sorunun cevabı yaşadıklarınızda gizli...

Kötü günde yanınızda mı?

Tabii ki her günümüz iyi geçmeyecek. 'İyi günde ve kötü günde' diye boş yere söylememişler. Önemli olan sadece güzel günlerde yanınızda olması değil. Sevgililer Günü'nde, doğum gününüzde yanınızda olması bir şey ifade etmiyor anlayacağınız. İşten ayrıldığınız gün, bir yakınınızı kaybettiğinizde ya da kredi kartı borcunuz tavana vurduğunda size nasıl destek oluyor esas onu gözlemleyin. Zor günlerde telefon görüşmeleri azalıyorsa, sohbetler kısalıyorsa... Sorun var demektir! 

Hayatındaki önceliklerin farkında mısınız?

Sevgilinizle bir program yapmak istiyorsunuz ve bunu kendisiyle paylaştınız. Ancak tam o sırada telefon geldi ve sevgilinizin annesi onu yemeğe çağırdı. Size sormadan yemeği kabul etmesi hayatındaki öncelik sırasını ele verecek. Aynı durum sadece anneler için değil, arkadaşlar için de geçerli. Güzel bir akşam yemeği planının üzerine çöken anne ve arkadaş bulutunu dağıtmayı başarabiliyorsa sizi kazanabilir.

İş seyahatlerinde sık sık arıyor mu?

İş seyahatleri zorunlu olmaları nedeniyle karşısında durulamayacak ayrılıklardır. Ancak ayrılık ayrılıktır; bu nedenle çoğu zaman hissettiklerinizde herhangi bir hafifleme olmaz. Sevgiliniz de böyle hissediyor ve gittiği yerden sizi sık sık arıyorsa, ayrılığın onu da etkisi altına aldığını düşünebilirsiniz. Yanınızda olmasa da aklında olduğunuzu bilmelisiniz. 

Özel günleri hatırlıyor mu?

İlişkilerde zaman geçtikçe özel günler daha çok tekrarlanır, ancak buna rağmen hatırlanma oranında ciddi bir düşüş görülür. İlişkinin başında gün hesapları yapılırken, sonraları bu günleri hatırlamak bile zorlaşır. Ancak sevgiliniz hiçbir özel günü atlamıyorsa, sizi ilk tanıdığı andaki duygularından herhangi bir eksiklik olmadığına emin olabilirsiniz.

İltifatlar yağdırıyor mu?

Aslında onun karşısına her zaman bakımlı çıkmak istiyorsunuz fakat yoğun iş temposu ve yorgunluk bazen sizi engelleyebiliyor. Onun yanına gittiğinizde son derece bakımsız göründüğünüzün farkındasınız ve dolayısıyla onun da farketmemesi imkansız. Ancak o size iltifatlar yağdırmaya devam ediyor. Çünkü sizi görmek bile onun için mutluluk verici. İlişkiniz doğru yolda ancak siz yine de kendinize özen göstermeyi bırakmayın.

Sizi merakla dinliyor mu?

Hayatınızı paylaştığınız kişiye anlatacağınız her şey çok önemli olmayabilir. Bazen arkadaşınızla aranızda geçen ufak bir problemi bile uzatarak anlatmak ihtiyacı duyabilirsiniz. Ya da çok beğendiğiniz bir ayakkabıyı bile en ince ayrıntısına kadar sevgilinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Önemli olan ne anlatırsanız anlatın onun sizi can kulağıyla dinliyor olması. Gün içerisinde yaşadıklarınızı anlatırken o bir futbol programına gösterdiği ilgiyle sizi dinleyebiliyorsa sorun yok. Çünkü siz onun sayesinde tutmadığınız bir takımın ilk 10 oyuncusunu rahatlıkla sayabilir haldesiniz.

Televizyon onun tekelinde mi?

Dışarıda geçirdiğiniz güzel saatleri aynı odanın içerisine taşıyabilmek bir ilişkinin en zor yanlarından biri. Çünkü kullanım alanınız oldukça daralır ve işin içine maddi bir paylaşım da girer. En büyük paylaşım ise karşısında saatlerinizi geçirdiğimiz televizyonunuz. Dolayısıyla karşılıklı anlayış göstermeniz gereken bir ortam çoktan yaratılmış oldu bile. Siz onun izlediği programlara bir süre katlanmayı başarabildiniz. Peki o sizin izlemek istediğiniz televizyon programlarına katlanabiliyor mu? Sizin için en sıkıcı diziyi bile izliyorsa dert etmeye gerek yok!

Onu bekletmenize sinirleniyor mu?

Akşam katılacağınız davet için her şey hazır. Bu defa tam saatinde hazır olmayı planlıyordunuz ama saçlarınızı beğenmediniz. Bu durumda yapılacak tek bir şey var, o da saçlarınıza farklı bir şekil vermek. Ancak sevgilinizin uğraşacağı uzun saçları olmadığından o şimdiden hazır bir şekilde sizi bekliyor. Ona saçlarınızı beğenmediğiniz ve farklı bir model deniyeceğinizi söylediğinizde yüzünün alacağı hali de biliyorsunuz. Ancak kendinizi kötü hissederek katılacağınız bir davetten zevk alamayacağınız kesin. Sizin mutluluğunuz için birkaç dakika daha bekleyebilir?

Ortak bir hayat istediğinin mesajını sık sık veriyor mu?

İster ilişkinin başlangıç evresinde, ister olgunluk döneminde olsun iki tarafın da kafasındaki soru, ilişkinin geleceğinin ne olacağıdır. Karşılıklı güven sağlandıktan sonra sıra ilişkinin sonunun ne olacağını sorgulamaya gelir. Çoğu zaman ilişkinin yürüyebilmesi, tarafların hayatlarının devamında da birlikte olmalarını hissettirmekten geçer. Onun size olan sevgisi sadece şu an yaşadığı hayat üzerinde etki bırakmaz. O gelecekte de sizinle birlikte olacağı mutlu bir hayatın hayalini kurar ve tabii bunu her hareketinde size hissettirir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.