BEYİN CERRAHI AÇIĞI KALMADI

DHA

Eskişehir Sağlık Müdürü Uz. Dr. Hüseyin Fidan, "Enfeksiyon 26 Operasyonu" kapsamında yaklaşık 8 aydır tutuklu bulunan 5 beyin cerrahının tahliye edilmesine ilişkin, "Bu karar bizi çok sevindirdi" dedi.

Fidan, yaklaşık 8 aydır tutuklu yargılanan 5 beyin cerrahının tahliye edilmesinin Eskişehir'deki beyin cerrahı açığının kapanması açısından çok iyi olduğunu söyledi.

Cerrahların istedikleri takdirde hemen göreve başlayabileceklerini ifade eden Fidan, şöyle konuştu:

"Yunusemre ve Eskişehir Devlet Hastanelerinde göreve başlayabilecek cerrahlar bizi rahatlatacak. İki hastanemizde 3 beyin cerrahı kalmıştı. Sağlık Bakanlığı geçici olarak iki beyin cerrahı görevlendirmişti. Onların görev süresinin dolmasının ardından Bakanlık, Eskişehir'e kalıcı atama yapmaya hazırlanıyordu. Yargılanan cerrahlar tahliye olunca buna gerek kalmadı. Tahliye kararı bizi çok sevindirdi. Şu anda bir sıkıntı kalmadı. Tahliye edilenlerle toplam 8 cerrahımız var. Bunların 4'ü Yunusemre, 4'ü de Eskişehir Devlet Hastanesinde görev yapacak. Şu andaki beyin cerrahı sayımız ihtiyaca cevap veriyor."

Fidan, Eskişehir'de 10'u Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1'i özel hastanede, 8'i de Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde olmak üzere toplam 20 beyin cerrahının bulunduğunu sözlerine ekledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Ağustos 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.