BEYİNDE FARKLI DAVRANIŞ NASIL ORTAYA ÇIKIYOR

NP Grup

Beynin nasıl bir organ olduğu konusunda sürekli yeni gelişmeler varken beynin davranışları konusunda son durum nedir?

Beynin işlevleri ve karmaşık yapısı ile farklılık kavramının iç ve dış dünya ile ilişkisini, nasıl ortaya çıktığını Nöroloji biliminin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.
 
Beyindeki karmaşık yapıyı nasıl anlaşılabilir, beynin işlevleri nasıldır, farklılık kavramının iç ve dış dünyayla ilişkileri nasıldır, beyin nöronları arasında nasıl bir ilişki ya da iletişim vardır? Beyin ve davranış arasındaki ilişki konusunda ne gibi yeni çalışmalar var, davranış öncesinde beyinde karar verme işlemi nasıl gerçekleşmektedir? Beyin ve davranış arasındaki bağ ve ilişki nasıldır, beynin kalıp haline gelmiş davranış biçimleri nelerdir, otomatik davranışların anlamı nedir, insan davranışlarının doğru ve sistemli olmasını beyin nasıl sağılıyor gibi konuları nöroloji dünyasının bilinen hocalarından Prof. Tanrıdağ ÜLKE TV'de açıklıyor.

Beynin farklılıkları algılayışı nasıl gerçekleşir? Beynin yeni fikir ve düşüncelere açık olması neye bağlıdır? Beyin duygusal davranışlarda farklı, realist davranışlarda farklı mı işliyor? Beyin sevdiği kişiye göre farklı, hoşlanmadığı kişiye göre farklı nasıl davranabiliyor? Kıskanma davranışı beyinde nasıl oluşuyor? Kaba davranış ile ince ya da entelektüel davranış beyinde aynı bölümde mi oluşuyor? Beyin ve davranış konusunda kadın erkek beyni aynı mıdır farklı mıdır? Beynin uyku ile uyanıklıkta farklı davranması nasıl açıklanabilir?  Tecrübe beyin için anlamlı mı ve davranışı etkiler mi? Eğitim beynin davranışını nasıl etkiler? İyi insan kötü insan beynin davranışından mı kaynaklanır? Şartlanmalar davranış biçimi olarak nasıl değerlendirilebilir? gibi konuların ele alınacağı Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu 'İyi Bak Kendine' programının konuğu Memory Center Bağdat Caddesi Nöropsikiyatri ve NPİSTANBUL Hastanesinden Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ olacak. Konu enine boyuna irdelenerek nöroloji biliminin yeni bulguları ve bilimsel tartışmaların sonuçları dile getirilecek ve akla gelen sorulara cevaplar aranacak.

Beynin işleyişi, bu konuda yanlış bilinenler, davranışlar neye göre nasıl ortaya çıkıyor  gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzman tarafından cevaplandırılacak.

Yönetmenliğini Ayhan Pala'nın yaptığı Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de...


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.