BEYNİ BİLİME BAĞIŞLANDI

DHA

Avustralya'da maksimum güvenli hapishanede öldürülen çete elebaşı gangsterin beyni bilime bağışlandı.


Bilim adamları, yeraltı dünyasında terör estiren ‘bebek yüzlü' gangsteri 39 yaşındaki Carl Williams'ın suça iten nedenleri beynini inceleyerek bulmaya çalışacak.

İngiliz Daily Mail gazetesi, maksimum güvenli Barwon Hapishanesi'nde öldürülen gangster Carl Williams'ın beyninin eski karısı tarafından bilime bağışlandığını yazdı. Eski eşinin beynini bilimsel araştırma için bağışlayan Roberta Williams, ‘New Idea’ magazin dergisine yaptığı açıklamada, “Carl’ın beyninin onun gibi adamları neyin şiddete ittiğinin anlaşılması konusundaki bilimsel araştırmalara katkısı olacağına inanıyorum” dedi.
Evliliği boyunca eşinin ölümü hakkında hep kötü hislere sahip olduğunu belirten Williams, “Carl, korumlarını çekince kızımın babası soyuldu. Birileri bunun için bedel ödemek zorunda. Çocuklarım kurban ve hep öyleydiler“ dedi.

Roberta Williams, eski eşinin uzun süren soruşturma için tanıklık yaptığını ve bu nedenle öldürülmüş olabileceğini öne sürdü.

Çete lideri olmak ve cinayet suçlarından enaz 35 yıl hapis cezasına çarptırıldığı Melbourne, Barwon hapishanesinde koğuş arkadaşı tarafından dövülerek öldürülen Williams’ın hayatı, Avusturalya’nın en çok izlenen ’Underbelly’ adlı drama diziye ilham kaynağı olmuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:29 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.