Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'di

Uzm. Dr. Mahir Yeşildal, Türkiye'nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde onlarca psikiyatristin hayranlıkla dinlediği bilimsel toplantının konusu olan Eric Kandel'i anlattı...

Peki Eric Kandeli kimdir?

ABD'li nöropsikiyatrist Eric Richard Kandel,  2000 yılında nöronlarda hafıza fizyolojisi ile ilgili yaptığı çalışmalarla Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl ödülü Arvid Carlsson ve Paul Greengard ile paylaşmıştır.

Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'diNneuroscience alanındaki çalışmaları ile ön plana çıkan psikiyatrist, psikanalitik terapinin yeni nöral ağlardaki değiştirici etkisi ve bunun gen ekspresyonu üzerine çalışmalar yapmıştır.

Nobel ödüllü bilimci Eric R. Kandel Belleğin Peşinde’de kitabı zihin biliminin tarihi ile belleği anlama konusundaki bireysel merakının öyküsünü anlatmıştır...

Toplantının sonunda 14 Mart Tıp Bayramı kutlanarak, pasta kesildi...

Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'di 2  Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'di 3

Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'di 4

Bilimsel toplantının konusu Eric Kandel'di 5


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Mart 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.