BİR ANDROPOZ HABERCİSİ DAHA

BBC

"Beer Belly Blues" adlı kitabın yazarı Brad King’e göre, seyrekleşen saçlar, huysuz tavırlar, "azgın tekke sendromu"nun yanı sıra, erkeklerin andropoza girdiğinin önemli bir belirtisi daha var....

En iyi beslenme yazarlarından biri olan King, erkeklerde 30 yaştan sonra obezite ve sağlıksız beslenmenin, testosteron hormonunun alt seviyelere düşme hızını önemli derecede etkilediğini söylüyor.

Yavaş çalışan metabolizma da, sağlıksız kilo almadaki en önemli etkenlerden biri arasında. King, erkeklerin birkaç noktada dikkatli olmasını öneriyor.

Vücuttaki yağ oranını düşürmek için şekeri azaltmak gerekiyor. Badem ve avokado gibi, tekli doymamış yağlar ise hormon seviyelerinin korunmasını sağlıyor. Ayrıca egzersiz yapmak, vücuttaki yağı yakıyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:09 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.