BİR KADININ KİLOSU İLİŞKİSİNE BAĞLI

BİR KADININ KİLOSU İLİŞKİSİNE BAĞLIİngiltere’de 3 bin kadınla yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların kilo alması ve vermesi, ilişkisinin hangi boyutta olduğunu gösterebiliyor.

İngiltere’de yapılan bir araştırma, bir kadının kilo alması ya da kaybetmesinin, büyük oranda partneriyle ilişkisine bağlı olduğunu ortaya koydu.
Slendex adlı bir firma tarafından 3 bin kadın üzerinde yapılan araştırmada sonuçlarına göre, bir kadının kilosunda ilişkide olduğu süre içinde 5 aşamada değişiklik oluyor.
İlişkisinin başında olan bir kadın, karşı cinse kendini beğendirmek için girdiği sıkı bir diyet sonucu ilk aşamada ortalama 2.5 kilogram kaybedebiliyor.
Kadın ilişkisinde rahatlamaya başladıkça kilo alıyor ve bu ikinci safhada bu miktar ortalama 4.5 kilogramı bulabiliyor. 

Sonuçta ‘yenilenme’ var

Evliliği düşünmeye başlayan ve bu büyük gün için incelme hevesine giren kadın üçüncü aşamaya geçiyor ve ortalama 3.5 kilogram kaybedebiliyor.
Ve bebek zamanı! Kadının bir bebeğinin olacağı ise 6 kilogram anlamına geliyor.
Son aşamada çocukları büyüyen ve görüntüsüne daha fazla zaman ayırmaya başlayan kadın yenilenme yoluna gidiyor ve ortalama 5 kilo kaybedebiliyor.

KAYNAK: www.milliyet.com.tr

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.