BİZDEN ADAM OLMAZ, ELİMDEN NE GELİR Kİ DİYENLER

NP Grup

Bizden adam olmaz, ben hiçbir şeyi başaramam, böyle gelmiş böyle gider şeklindeki öğrenilmiş çaresizlik çağrıştıran sözleri söyleyenlerin psikolojik yapıları ve duygu durumlarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.


Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizliğin temelleri ne zaman atılır? Kimler öğrenilmiş çaresizlik konusunda risk altındadır? Yatkınlık var mıdır? Çekingenlik ve tembellik nedeni gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Öğrenilmiş çaresizlik yaşayan kişiler evlilik sorumluluğunu yürütebilirler mi? Ne gibi çatışmalar yaşarlar? Çevreleri tarafından nasıl algılanırlar? İşe yaramam duygusu bu kişileri ne zaman depresyona sürükler? Hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar? Gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hakan Erkaya ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Elif Kandaz olacaklar.

Öğrenilmiş çaresizlik yaşayan kişilerin iş başarıları ne durumdadır? Sürekli etraflarından iyi muamele beklemeleri onların ilişkilerini ne yönde etkiler? Biyolojik ne gibi sorunlar yaşarlar? Özgüven eksikliklerini nasıl giderebilirler? Ben kim bu işi yapmak kim gibi duygularını nasıl yenebilirler, tedavi neler sağlar, terapi nasıl yardımcı olur gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Dr Michael Inzlicht'in yürüttüğü ve 'Journal Experimental Social Psychology'de yayımlanan Irkçılığın kökeninin bulunduğu insanların kendi ırklarından birini görünce farklı tepki vermesinin nedenlerini ortaya konulduğu belirtilen psikolojide "ikizleme" şeklinde adlandırılan empati benzeri zihinsel İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.