Böyle temizlik görülmedi

Böyle temizlik görülmedi. Asker yerleri yalayarak temizledi!

Böyle temizlik görülmedi. Asker yerleri yalayarak temizledi! temizlikcezaÇinli çavuşun şok emri sonrası asker yalayarak tuvaletleri temizledi.

Çavuş Cai Peng askerlere yatakhane, banyo, tuvalet de dahil olmak üzere her yeri çok titiz bir şekilde temizlemelerini emretti. Fakat daha sonra Çin'in Sichuan Eyaleti Chengdu şehrinde bulunan Sichuan Askeri Mesleki ve Teknik İletişim Koleji'ne ziyarettte bulunacak komutanını memnun etmek için temizlenmiş olan koleji tekrardan en ince detayına kadar temizlemelerini emretti. Öğrencilere bağıran çavuş, verdiği bu cezanın dışarıya anlatılması durumunda bütün öğrencileri cezalandırmakla tehdit etti. Bu esnada Ho Liao adlı öğrenci komutanına, "Affedersiniz efendim, sizinle aynı fikirde değilim. Biz her yeri emrettiğiniz gibi çok titiz bir şekilde temizledik. İzninizle bunu kanıtlamak istiyorum" dedi.

TEMİZLEDİĞİNİ İSPAT ETMEK İSTEDİ!

Genç harbiyeli diz çöktü ve banyo ve tuvalet de dahil olmak üzere yerdeki porselenleri yalamaya başladı.  Öğrenci Ho yaptığı açıklamada, "Ben sadece yaptığımız temizliğin üzerinde yemek yenilecek kadar iyi temizlendiğini ispatlamak istedim" dedi. Çin'de birçok askeri kolej ve üniversite yatak odası temizliği ve genel temizlik de dahil olmak üzere sıkı disipline sahip olmakla bilinir. Olayın duyulması üzerine kolej yönetimi çavuşu işten attı. SABAH

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:21 Ocak 2015Yayınlanma Tarihi:24 Ocak 2015