BU DERSTE KONU UYKU

AFP

İskoçya'da öğrencilerin düzenli uykunun önemini kavramalarını sağlamak için uyku dersi veriliyor. İşte ilginç ders notları:


İskoçya'da öğrencilerin gece geç saatlere kadar televizyon izleme alışkanlıklarından vazgeçmelerini ve düzenli uykunun önemini kavramalarını sağlamak için uyku dersi veriliyor.

Ülkenin en büyük şehirlerden Glasgow'da başlatılan pilot uygulamada, öğrencilere, günde en az 9 saat uyumanın ve cep telefonları ile dizüstü bilgisayarlarını yatağa taşımamalarının önemi anlatılıyor.

Dersleri veren Sleep Scotland derneği yetkilileri, uykusuzluğun beynin tam kapasitede çalışmasını engellediğine, bu nedenle de çocukların derste konsantre olamadıklarına dikkati çekiyor.

Uykunun öğrencinin başarısı açısından beslenme kadar önemli olduğunu belirten dernek yetkilileri, İskoç hükümetinden halen 4 okulda sürdürülen uygulamanın genişletilmesini talep ediyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.