Bu ikizleri kimse ayırt edemiyor

Denizli’nin Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören tek yumurta ikizleri Ali ve Yusuf Cerit kardeşleri, arkadaşları ve öğretmenleri ayırt edemiyor.

Baklan’da tarım ürünleri ticareti yapan Yakup Cerit ile ev kadını Sevgi Cerit’in tek yumurta ikizi oğulları Ali Cerit ve Yusuf Cerit, 22 yıldır birbirlerinden ayrılmıyor. Aynı okullarda okuyan ikizler, aynı sırayı paylaşıyor. Öğretmenleri ve arkadaşlarının ayırt edemediği ikizler bunu avantaja dönüştürüp, kıyafetleri giyiyor. Baklan Dağal İlköğretim Okulu’nu, Limak Hüsamettin Tuğci Çok Programlı Lisesi’ni aynı sınıflarda ve aynı sırada oturarak bitiren Cerit kardeşler, Mısır’da El Ehzer Üniversitesi’nde bir yıl eğitim gördükten sonra Türkiye’ye döndü. Üniversite sınavlarına giren ikizler, Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü’nü kazandı. İkinci sınıfta eğitim gören ikizler, okulun da adeta maskotu oldu.

Birbirlerine çok benzemeyi zaman zaman avantajlı hale getirdiklerini söyleyen Yusuf Cerit, "İkizim Ali’yle 22 yıldır hiç ayrılmadık. Aynı okullara gittik, aynı sırayı paylaştık. Şimdi de aynı okulda okuyoruz. İlgi alanlarımız da aynı. Birlikte gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, futbol oynamayı seviyoruz. Yıllardan beri ikizimle aynı kıyafetleri giyiyoruz. Bizi görenler şaşkınlık yaşıyor. Öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız bile bizi ayıramıyor. Yusuf ya da Ali olduğumuzu söylemeden bizi ayırt eden olmuyor. Fotoğraflarda genellikle Ali sağda, ben solda duruyorum. Tek yumurta ikizi olmaktan mutluyuz. Çok keyif alıyoruz" dedi.

İkizlerden Ali Cerit de, yıllardan beri ikizi ile aynı kıyafetleri giydiklerini, aynı aksesuarları kullandıklarını belirtti.

DHA


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:26 Ocak 2016Yayınlanma Tarihi:20 Ocak 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.