Bu kadınlar efemine erkek seviyor

Efemine erkekleri en çekici bulanların Finlandiyalı kadınlar olduğu belirlendi.

Efemine erkekleri en çekici bulanların Finlandiyalı kadınlar olduğu belirlendi.

efemineBirçok ulustan bilim adamı, farklı ülkelerden 3 binden fazla kadına erkek yüzü fotoğrafları gösterdi. Bilim adamları, uluslararası çapta yapılan araştırmada, testosteron seviyesinin yüksekliğini gösteren erkeksi yüz hatlarından en az hoşlananların Finlandıyalı kadınlar olduğunu gördü.

COĞRAFİ DURUMLA ALAKASI YOK

Finlandiya'daki Turku Üniversitesi'nden Markus Rantala, araştırmada, Finlandiyalı kadınların diğer ülkelerdeki hemcinslerine kıyasla daha efemine erkekleri tercih ettiğinin anlaşıldığını vurguladı. Sağlık hizmetlerinin kalitesi yüksek, erkeklerin aile hayatına daha çok dahil olduğu ülkelerde efemine erkekleri tercih eden kadınların sayısının arttığının görüldüğünü belirten Rantala, çekicilik algısının coğrafi durumla bağlantısının bulunmadığını da ifade etti.

KAMERUN, NAMİBYA ERKEKSİ TERCİH EDİYOR

Efemine erkekleri çekici bulanların ikinci sırasında Japon kadınların geldiği, "erkeksiliğin" ise Kamerun, Namibya ve Güney Afrika gibi birçok Afrika ülkesinde revaçta olduğu ortaya çıktı. Araştırma, İngiliz "Biology Letters" dergisinde yayımlandı. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:15 Mayıs 2013Yayınlanma Tarihi:19 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.