BU PROJE UMUTLARI OLACAK

A.A

Umut Yıldızı projesiyle, suça meyilli çocukların rehabilite edilmesi ve mesleki eğitim alması sağlanacak.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Besim Eviz,  “Umut Yıldızı” projesinin İŞKUR ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasında  gerçekleştirilen protokol gereği hayata geçirildiğini söyledi.

Projenin Gaziantep ayağında, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin suça  meyilli 16-18 yaş grubu arasındaki çocukları belirleyeceğini, onların rehabilite  edilerek becerilerinin tespit edileceğini ifade eden Eviz, şöyle konuştu:
 
"Proje çerçevesinde suça meyilli çocuklarımız rehabilite edilecek, daha  sonra atölyelerde onlara mesleki eğitim vereceğiz. Bu kurslarda çocuklarımız  yeteneklerine göre tespit edilecek. Çocukların masrafları karşılanacak ve onlara  kurs süresince harçlık verilecek. Şimdilik hedefimiz 16-18 yaş grubu 25 kişi.  Projenin başarılı olması halinde sayıyı yükseltmeyi amaçlıyoruz."

Eviz, projeyi yürütürken çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği  yapacaklarını, hedeflerinin çocukların suça sürüklenmesini önlemek olduğunu  vurguladı.

Proje sonucunda mesleki beceri kazanmış çocukları istihdama kazandırmayı  amaçladıklarını dile getiren Eviz, projenin çocukların sosyalleşmesi açısından da  büyük önem taşıdığını kaydetti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.