BU TRAVMA YEDİRMİYOR

DHA

Doğduğundan beri hiç bir şey yemeden yaşıyor... Nedeni de bebeklik döneminde yaşadığı travma...

 


İngiltere'de dört yaşındaki bir çocuk bebeklik döneminde yaşadığı bir travma nedeniyle tam dört yıldır yemek yiyemediği için karnından besleniyor.

Daily Mail’in haberine göre, aynı zamanda otistik olan dört yaşındaki Daniel Harrison, bebeklik döneminde asit reflüsü nedeniyle psikolojik travmaya uğradığı için ağızdan hiçbir katı besin alamıyor.
Doktorlar, bebeklik döneminde meydana gelen asit reflüsünün küçük Daniel’de "fobi"ye dönüştüğünü ve otizmin de etkisiyle ağızdan katı beslenmeyi kestiğini belirtti.

Gördüğü psikolojik tedavilere bugüne kadar yanıt vermeyen Daniel, özel bir aygıtla karnından midesine açılan özel bir delikten verilen gıdalarla besleniyor. Dünyada sadece birkaç kişide görüldüğü belirtilen hastalığın tedavisinin mümkün olmadığı belirtiliyor.


 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Kasım 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.