Bunama, yaşı ilerlemiş kadınları vuruyor

Bunama, yaşı ilerlemiş kadınları vuruyor Yaşı ilerlemiş kadınların bunamaya karşı savunmasız oldukları bildiriliyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirilen bir araştırma 90’larında olan kadınların yarısına yakın bölümünün bunamaya yakalandığını ortaya koyduğu bildirildi.

LONDRA - Yaşı ilerlemiş kadınların bunamaya karşı savunmasız oldukları bildiriliyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirdiği bir araştırma 90’larında olan kadınların yarısına yakın bölümünün bunamaya yakalandığını ortaya koyduğu kaydedildi.

 

İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye göre, 90 veya daha üst yaştaki 900 kadın üzerinde yapılan ve uzmanlaşmış Neurology dergisinde yayınlanan çalışma sonuçların bu yaştaki erkeklerle de az çok aynı olduğunu ortaya çıkarttı. Yaşı ilerlemiş kadınların bunama için risk faktörü olan inme ve kalp hastalıklarına tutulmaya daha eğilimli oldukları bilinse de nedenin ne olduğunun açıklığa kavuşmadığı kaydedildi.

KAYNAK: //www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=886738&Date=06.07.2008&CategoryID=79

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Temmuz 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.