BURADA ÜÇ AYRI BİLİM DALI KOORDİNELİ ÇALIŞIYOR

BURADA ÜÇ AYRI BİLİM DALI KOORDİNELİ ÇALIŞIYOR

Türkiye'nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesi hizmete girdi. 7 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan 50 yatak kapasiteli NP İstanbul isimli hastanede yoğun bakım, beyin görüntüleme, nörobilim merkezi, manyetik uyarım tedavisi, anestezili EKT, uyku ve toksikoloji laboratuvarları bulunuyor.

Memory Center ve İDER Vakfı (İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı) işbirliğiyle kurulan hastane aynı zamanda İstanbul'da ilk yataklı çocuk psikiyatri hizmeti veren kuruluş olma özelliğini de taşıyor. Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, hastaneye başvuracak hastaların üç ayrı bilim dalı olan nöroloji, psikiyatri ve psikoloji tarafından ortak biçimde incelenip sonuçların konsültasyonlar ve ortak olgu toplantılarıyla değerlendirileceğini açıklıyor. Tarhan, üç ayrı bilim dalının koordinasyonundan çıkacak sonucun doğru ve erken tanı olacağını söylüyor. Hastanenin nöropsikiyatrik acil servisi, psikiyatrik ambulansla birlikte, 24 saat hizmete göre düzenlenmiş durumda. Taşkınlık gösteren hastalar için yumuşak oda, nörolojik riskli hastalar için acil yoğun bakım yatağı mevcut.

KAYNAK:
//www.radikal.com.tr/Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.