Bütün çocuklar babaya benzer

Bütün çocuklar babaya benzer İngiltere ve Fransa'da yapılan bir araştırmaya göre, anneler ısrarla çocuklarını babalarına benzetmeye çalışıyor. Sheffield Üniversitesi uzmanları, '6 yaş üzerinde 83 çocuğun annesiyle görüştük. Anneler, erkek çocuklarının tamamını, kız çocuklarının yüzde 77'sinin babasına benzediğini söyledi. Bir sonraki aşamada 209 kişilik bağımsız bir jüri oluşturduk' dedi. Uzman jüri, çocukları ve babalarının fotoğraflarını bilgisayarda inceledi.


DAHA İYİ YETİŞMESİ İÇİN

Araştırmanın sonraki aşamasına geçen uzmanlar, 'Fotoğrafları değerlendiren jüri, çocukların sadece yüzde 30'unun babasına, yüzde 70'nin de annesine benzediğini söyledi. Bunun nedenini, annelerin her zaman sadakatli ve dürüst olduğunu gösterme çabasına bağlıyoruz. Anne, eşine çocuklarının başkasından olmadığına kanıtlamaya çalışıyor. Böylece, babaların çocuklarına daha iyi bakacağına ve ilgi göstereceğine inanıyor' diye konuştu.

KAYNAK: //www.aksam.com.tr/

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.