ÇAY FELÇ RİSKİNİ AZALTIYOR

REUTERS

California Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, çayın, felç ihtimaliyle  mücadelede güçlü bir silah olabileceğini ve günde 3 bardak siyah veya yeşil çayın, felç riskini beşte birden fazla, yüzde 21 oranda  azalttığını gösterdi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırmayı yürüten bilim  adamları, siyah ve yeşil çayın, içerdikleri hücre koruyucu antioksidanlar  nedeniyle benzeri faydalı etkilere sahip olduklarını söyledi.

Çayın bu anlamda vücudu nasıl etkilediği konusunda net bilgiye sahip  olmak için daha fazla araştırma yapılması gerektiği belirtilirken, David Geffen  Tıp Fakültesi'nde görevli Prof.Dr.Lenore Arab, çayın içindekilerin, damarların  hasarını azaltabileceğine inanıldığını ifade etti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.