ÇEKİCİLİK SİMETRİK

Milliyet

Bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda çekiciliğin bilimsel kanunları olduğunu ortaya çıkardı. İşte detaylar.

 


The Independent gazetesi bu konuyu inceleyen bilimsel araştırmaları derledi ve çekiciliğin bilimsel kanunlarını şöyle özetledi:

* Hem kadınlar hem de erkekler simetrik fiziğe sahip kişilerin daha çekici olduklarını düşünüyorlar.

* Kadınlar, boy/kilo oranı 20.85 olan erkekleri çekici buluyor.

* Erkekler ince belli, geniş kalçalı kadınları beğeniyor ve böyle kadınların çocuk bakımında yetenekli olduğunu düşünüyorlar.

* New Mexico Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kadınlar, oksidatif stres seviyesi düşük olan erkekleri fiziksel olarak çekici buluyorlar. Yaşlanmada rol oynayan oksidatif stres, antioksidanlar serbest radikalleri engelleyemediği zaman ortaya çıkıyor. Bu aşırı durumlarda kanser gibi hastalıklara da neden oluyor. Yani kadınlar sağlıklı erkekleri çekici buluyorlar.

* Erkekler uzun bacaklı kadınları, kadınlar daha kaslı imajı yarattığı için gövdesine oranla daha kısa bacaklı erkekleri tercih ediyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Şubat 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.