ÇİFT KARAKTERLİ İNSANLAR

Np Grup

Psikiyatri hastalıkları içerisinde günün bir bölümünde iyi olan bir bölümünde karamsar ve güvensiz olan kişilerin ruh hallerini ve uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Distimik bozukluk olarak adlandırılan bozukluğun depresyon ile benzer yanları nelerdir? Hangi durumlarda farklılık gösterir? Olaylara sürekli olumsuz bakan, her şeye karamsarlık içinde yaklaşan bu kişilerin yaşadıkları ruh hali nedir? Kendilerini nasıl tarif ederler? Mutlu olabilirler mi? Gelecek ile kaygıları diğer insanlara göre daha mı fazladır? Yüksek kaygı nedeniyle başka hangi psikiyatrik hastalıklara sürüklenirler? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Distimik bozukluğa neden daha evvel nörotik depresyon deniyordu? Distimik bozukluğunda uyku bozuklukları hangi boyutlarda yaşanır? Mutsuz aradığını bulamayan ve gelecek umudu taşımayan bu kişilerin iş hayatları nasıldır? Aile yaşantılarında sorunlar yaşarlar mı? Bu kişilerde iyilik halleri neden az devam eder ve yerini neden süratle terk eder gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Semra Baripoğlu ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy olacaklar.

Hangi yaşlarda başlar? Erken fark edilmenin yararı nedir? Alkol maddeyi kötüye kullanım görülür mü? Olaylara ters bakışları terapi ile düzelir mi, medikal tedavi neler sağlar gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.