Çiftler en çok bugün evlilik teklifi ediyor

Çiftler en fazla Sevgililer Günü’nde ardından yılbaşı sürecinde evlenmeye karar veriyorlar. Çiftler en çok bugün evlilik teklifi ediyor.

Çiftler en fazla Sevgililer Günü’nde ardından yılbaşı sürecinde evlenmeye karar veriyorlar. Çiftler en çok bugün evlilik teklifi ediyor.

Sevgililer Günü, yazın evlenecek olan çiftler için bir başlangıç anlamı da taşıyor. Site trafiğinin izlenmesiyle en çok evlenme teklifinin Sevgililer Günü ve yılbaşında yapıldığını ortaya çıktı. Sevgililer Günü, yaz aylarında nikah masasına oturacak çiftlerin düğün hazırlıklarına başlaması için de doğru zaman. Bir internet sitesinin Genel Müdürü Emek Kırbıyık, bu özel günde evlenmeye karar veren çiftlerin hızlı davranmalarının önemli olduğunu ifade ederek, istenilen düğün mekanlarında yer ve uygun tarihin bulunması için geç kalmamak gerektiğini belirtiyor. Kırbıyık sözlerine şöyle devam ediyor: “Ramazan ayının ve ‘iki bayram arasında düğün yapmama’ geleneğinin önemsendiğini düşündüğümüzde, geriye sınırlı zaman kalıyor. Bu da çiftlerin istedikleri günde evlenme şanslarını en aza indiriyor. Bunun yanı sıra 14 Şubat’ın etkisiyle evlenmeye kısa sürede karar veren çiftlere yapılması gereken başka bir hatırlatma da dikkatli olmaları gerektiği yönünde… Bu site ile planlama yapan çiftlerin yaklaşık %10’unun bu süreç sonunda evlenmekten son ayda vazgeçtiği ve çiftlere maddi-manevi zarar verdiğini belirtmek gerekiyor.” Hürriyet Aile

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Aralık 2012