ÇİNLİLER PARAYI ÇOK SEVİYOR

AFP

Global Times'ın haberine göre, Reuters/Ipsos'un, Güney Kore, Japonya ve  Çin'de yaptığı bir araştırma sonucunda paranın geçmişe oranla daha önemli  olduğunu açıklamasının ardından, Çin'e ait "huanqiu.com"da yapılan başka bir  ankete katılanların yüzde 85'i, Çinlilerin paraya diğer milletlere göre daha  fazla değer verdiğine inandığını söyledi.

Reuters, ayrıca paranın bu üç ülkedeki gençler için bir başarı simgesi  olduğunu aktardı.

Çin'in "huanqiu.com" anketinde parayı en önemli unsur olarak görenlerin  oranı yüzde 85,7, paraya değer vermeyenlerin oranı yüzde 14,3 olarak veriliyor.

Çin'in anketinde, yorumların yer aldığı bölümde, ankete katılanlar  kendilerini ülkede yükselen emlak fiyatları nedeniyle paranın kölesi olarak  değerlendirirken, bazı yorumcular parayı insanları çalışmaya teşvik edici ve aynı  zamanda onları pasifleştiren bir uyuşturucu olarak nitelendirdi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.