CİNSEL İSTEKSİZLİK NASIL TEDAVİ EDİLİR?

NP Grup

Depresyon, stres, kaygı yaşayanlarda görülen cinsel işlev bozuklukları içerisinde en çok yaşanan cinsel isteksizliğin psikiyatrik nedenleri, nasıl geliştiği ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Cinsel isteksizlik nedir?  İstek yokluğu ne zaman bir psikiyatrik tanım alır? Cinsel isteksizliği neler oluşturur? Cinsel tiksinti de isteksizlik nedeni midir? Cinsler arasındaki oran nedir? Kimde daha fazla?

Fiziksel sebepleri, psikiyatrik sebepleri nelerdir? Erkelerdeki cinsel isteksizlik ile kadınlardaki sebepleri aynı mıdır gibi konular bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

 Yeterli uyarının olmaması etkili midir, isteksizlik cinsel düşünce ve davranışlara nasıl yansır? Ailede nasıl bir soruna neden olur? Yaş durumlarına göre değişir mi? Cinsel isteksizlik ile eşe sevgi arasında bağlantı var mı? Yaşlılıkta durum nedir, hangi hastalıklar çok etkiler? Aldatılma cinsel isteksizliğe neden olur mu gibi konuları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Cinsel isteğin ne kadarı normal ne kadarı patolojiktir? Tedavi başarısı ne durumdadır? Neden kadınlarda daha fazla görülür? İlaçların etkisi ne yöndedir? Depresyon, stres, kaygı ve kronik hastalıklar durumlarında görüldüğünde tedavisinde neler yapılır? Terapi nasıl etki eder gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; ABD'den katılarak Dünya Psikiyatri Kongresinde tartışılan konuları İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:24 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.