Cinselliğe, yorgunluğa, zihne birebir

Antep fıstığının faydaları nelerdir? Cinselliğe, diyabete yorgunluğa, zihne birebir geliyor.

Antep fıstığının faydaları nelerdir? Cinselliğe, diyabete yorgunluğa, zihne birebir geliyor.

cinsellikbirebirAdını, ülkemizde en çok yetiştiği yer olan Gaziantep'ten alan, antep fıstığı ağacının, yağlı ve ince kabuklu yemişine denir.

ANTEP FISTIĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Besin değerleri ve kalorisi yüksek bir besin olan Antepfıstığı bol miktarda protein ve mineral barındırır. Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı,vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir. Antepfıstığında kolestrol yoktur Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır. 100 g antepfıstığı vücudun günlük protein,vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35''ini karşılayabilmektedir. Antep fıstığı protein yönünden 2 kat,fosfor yönünden 4 kat sığır etinden daha üstündür. Vitamin E,B ve C açısından zengindir. Antepfıstığı şeker hastalığında (Diabete Mellitus)kullanılabilir 100 gr antepfıstığında 4.0 gr posa bulunur.Posa miktarı yönünden pirinç, patates ve buğday (0.3 gr) dan daha üstündür İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler. Kalp İçin Antep fıstığı kalp sağlığını korumada önemli bir ilaç vazifesi görür Bir terkip içinde veya tek başına tüketilen fıstık, nekahet dönemin rahat ve kısa sürmesini sağlar, bünyeyi dirençli hale getirir Antepfıstığı vücuda enerji verir. Yorgunluğu giderir. Bedeni ve zihni kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırır. Karaciğerin ve bağırsakların düzenli çalışmasına faydalıdır. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Temmuz 2014Yayınlanma Tarihi:12 Temmuz 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.