Cinsellik artık 70 yaşında da renkli

Cinsellik artık 70 yaşında da renkli İsveç’li araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre seks yaptığını söyleyen yaşlı kişilerin sayısı yükseliyor. 70 yaş üzeri evli erkeklerin yüzde 68’i seks yaptığını söylerken, seks yapan evli kadınların oranı da yüzde 38’den yüzde 56’ya yükseldi.

LONDRA - Önceki kuşaklarla karşılaştırıldığında 70 yaş üzeri çiftlerin daha çok seks yaptığı ve cinselliği tatmin edici bulduğu kaydediliyor. İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye göre, İsveç’li araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen British Medical Journal anketinde, 30 yıl boyunca bin 500 yaşlı kişiye seks hayatları ile ilgili sorular soruldu. Orgazma ulaştığını bildiren kadınların sayısı artarken, seks yaptığını söyleyen kişilerin sayısının da yükseldiği bildiriliyor.

 

Ankette görüşlerine başvurulan evli erkeklerin yüzde 68’i seks yaptıklarını söylerken, seks yapan evli kadınların oranının yüzde 38’den yüzde 56’ya yükseldiği bildirildi. Haberde, bir İngiliz uzmanın, şimdiki yaşlı insanların cinsel özgürlüğün daha fazla olduğu zamanlarda büyüdüklerini söylediği kaydedildi.

KAYNAK: //www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=887559&Date=09.07.2008&CategoryID=79

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Temmuz 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.