Çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler

Çocukların gelişimini olumlu etkileyen spor onların çok daha sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişim dönemi geçirmesini sağlıyor. İşte çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler...

Spor her yaşta önem verilmesi gereken bir aktivite. Çocuklarınıza sporu erken yaşlarda sevdirmek ve onları spor konusunda bilinçlendirmek sporun yararlı etkilerini genç yaşta deneyimleyen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlar. Çocukların gelişimini olumlu etkileyen spor çocukların çok daha sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim dönemi geçirmesini sağlar. Çocukları sevdikleri ve fiziksel özelliklerine göre başarılı olabilecekleri sporlara yönlendirmek çocukların sporu severek yapmasında önemli bir faktör.

İşte çocuğunuza spor alışkanlığı kazandıracak öneriler;

ÇOCUKLARINIZA ÇEŞİTLİ SPOR SEÇENEKLERİ SUNUN

Çocuklarınızın en çok sevebileceği sporu bulabilmenin yolu çocuklarınıza çeşitli spor seçenekleri sunmak ve onları denemesini sağlayarak en sevdiği sporu bulabilmesini sağlamaktır. Çocuğunuz hangi spordan daha çok zevk alıyorsa onu o spora yönlendirmek doğru bir karar olabilir.

BİRLİKTE SPOR YAPIN

Çocuklarınızla birlikte spor aktiviteleri planlamak ve birlikte spor yapmak hem eğlenceli vakit geçirmenize hem de çocuklarınızın spor alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur. Haftanın en az bir gününü çocuklarınızla spora ayırabilir ve birlikte eğlenceli deneyimler yaşayabilirsiniz.

ÇOCUĞUNUZU MOTİVE EDİN

Çocuğunuzu spor yapması için motive etmek ve onu spora yönlendirmek için grup eğitimlerine göndermek çocuğunuzun sporu sevmesinde önemli bir fark yaratabilir. Spor eğitimi ile birlikte çocuklar sporu daha yakından keşfederek yaptıkları spor dalının inceliklerini öğrenebilirler.

BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRMEYİ İHMAL ETMEYİN

Çocuğunuzun herhangi bir spor müsabakasında başarı göstermesi onu spora motive etmek için harika bir deneyim. Bu nedenle sporda başarı kazanan çocuklara çeşitli ödüller vererek sporun onların hayatında önemli bir başarı kaynağı olmasını sağlayabilirsiniz.

ÇOCUKLARINIZA DENGELİ BESLENME ALIŞKANLIKLARI KAZANDIRIN

Sporla birlikte çocuklarınıza dengeli beslenmeyi de öğretmelisiniz. Spor yapan çocuklara kalsiyum ve protein açısından zengin besinler yedirmek ve hatta bunları sevebileceği tarifler eşliğinde onlara sunmak sağlıklı yaşam konusunda onların hayatına katkı sağlayabilir.

GÜVENLİ SPORU ÖNEMSEYİN

Severek spor yapan çocuğunuzun spor yaparken sakatlanmalara karşı güvenliğini sağlamanız oldukça önemli. Çocuğunuza olası yaralanmaları önlemek için dizlik veya kask alırken onun sevdiği desenlerde tercihler yaparak sporu hem güvenli hem de eğlenceli hale getirmeyi ihmal etmeyin.

HABERTÜRK


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Ekim 2017Yayınlanma Tarihi:31 Mart 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.