Çocuk hastalara palyaçolu tedavi

Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde günde 2 saat, animatörler tarafından küçüklere yönelik çeşitli gösteriler sunulacak.

Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde günde 2 saat, animatörler tarafından küçüklere yönelik çeşitli gösteriler sunulacak.

cocuk_terapi_palyacoTürkiye'de ilk kez Yalova'da hayata geçirildiği belirtilen uygulama dolayısıyla AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yalova Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

ÇOCUKLAR DA DEPRESYONA GİRER!

Yalova Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ahmet Altıner, ziyarette, çocuk servisindeki hastaların tedavilerini daha etkin kılmak, morallerini yükseltmek için bir hizmet başlattıklarını söyledi.

HASTANEDEN ŞİFAHANEYE

Amacın, çocukların moral ve motivasyonunu güçlendirmek olduğuna dikkati çeken Altıner, şöyle konuştu: “Animatör arkadaşlar, çocuklarımızı ziyaret edecekler, onları eğlendirecekler. Bazen palyaço bazen başka bir şey. Her gün iki saat çocuklarımızı mutlu etmeye çalışacağız. Moral değerlerinin yüksek olmasının tedaviye etkisi çok büyük. Amaç farklı açıdan yardımcı olmaya çalışmak, hastane anlayışını değiştirmek. Hastaneyi yeni mantıkta şifahaneye dönüştürmek hedefimiz. Çocuklara hastanelerin, hekimlerin korkulmayacak yerler ve kişiler olduğunu göstermek istiyoruz. Animatörlerimiz, çocuk servisinde her gün 2 saat tedavilerimize farklı bir açıdan destek verecek.” Coşkun, çalışmanın başarıya ulaşmasını dileyerek, “Atılan adımlar hedefine ulaşsın. Her yenilik kendisini hissettirsin istiyoruz. Sadece çocuklara göre değil büyüklerin de moral-motivasyonunu artırmak için çalışmaların yapılacağına inanıyorum. Çocuklarımızın hastaneye artık seve seve gideceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı. Ardından çocuk servisindeki odalar tek tek gezildi. Animatörler burada çocukları eğlendirirken Coşkun ve Pehlivan, hastanenin küçük misafirlerine hediyeler verdi. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Ocak 2013