Çocuk oyuncakları nasıl temizlenir?

Her gün ortalıkta dolanan ve neredeyse klozetlerden daha fazla mikrop barındırabilen oyuncakları sık sık yıkamanız gerekir.

Her gün ortalıkta dolanan ve neredeyse klozetlerden daha fazla mikrop barındırabilen oyuncakları sık sık yıkamanız gerekir.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

oyuncaktemizlemeOyuncaklar çocukların elinde oradan oraya dolaşırken mikrop ve bakterilerle kaplanır. Çocuklarınızın sağlığı için oyuncakları mutlaka yıkamanız gerekir. Oyuncakları çamaşır çantası içerisinde çamaşır makinesi içerisinde yıkayabilirsiniz. Bir yastık kılıfı da aynı işlevi görecektir. Düşük sıcaklıkta ve yumuşatıcısız az deterjan ile kısa programda yıkarsanız kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta çantanın açılmamasıdır. Bu nedenle fermuarlı yastık kılıfı daha isabetli bir seçenek olabilir. MİLLİYET      

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:07 Mart 2015Yayınlanma Tarihi:12 Mart 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.