ÇOCUKLAR, İNSANA DEĞİL EKRANA BAKIYOR

ÇOCUKLAR, İNSANA DEĞİL EKRANA BAKIYORİskoçya'nın Glasgow Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, çocuklar artık gülen insan yüzü yerine boş da olsa bir televizyon ekranına bakmayı tercih ediyorlar.

Araştırma 22 yetişkin ve yaşları 5 ile 8 arasında değişen 145 çocukla yapıldı. Birinci testte yetişkinlere gülen insan yüzü ve televizyon ekranı resimlerinin olduğu kartlar gösterildi. Yetişkinlerin çoğu gülen insan yüzü olan kartları tercih etti. Ancak çocuklar üzerine yapılan ikinci testte yüzde 80'inin televizyon ekranı olan resimli kartları seçtiği görüldü. Psikolog Martin Doherty, " Eğer alkol bağımlısıysanız bira resimlerini tercih edersiniz. Araştırmamızın sonuçları da şimdiki neslin televizyon bağımlılığını ortaya koyuyor" diyor.

KAYNAK:
//www.sabah.com.trPaylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.