Çocuklar oyuncaklarını paylaştı

Çukurova Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan proje kapsamında, bilginin önemine dikkati çekmek amacıyla öğretmenleriyle kitap okuyan öğrenciler, daha sonra kitap ve oyuncaklarını paylaştı.

Çukurova Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan proje kapsamında, bilginin önemine dikkati çekmek amacıyla öğretmenleriyle kitap okuyan öğrenciler, daha sonra kitap ve oyuncaklarını paylaştı.

Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Hayalpark'ta düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bilginin en büyük güç olduğu günümüz dünyasında okuyan, üreten ve sürekli kendini geliştiren nesillere her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi. “Kitabımı ve oyuncağımı paylaşıyorum” projesiyle kitap okuma oranının artırılması ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılmasının amaçlandığını belirten Erguvan, bu amaçla “Neden okumalıyız” ve “Nasıl okumalıyız” adlı kitaplar hazırlattıklarını ifade etti.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Erguvan, ülkemizde, yardımlaşma, paylaşma ve kardeşlik duygularının yüksek olduğuna işaret ederek, “Proje kapsamında Hayalpark'ta kitap ve oyuncak bırakılması amacıyla çevresi camla kaplı dolaplar yaptırdık. Bu dolaplara atılacak kitaplar ve oyuncaklar, maddi durumu yetersiz olan çocuklarımıza ulaştırılacak. Vatandaşlarımızın evlerinde okudukları kitapları ve kullanılmayan oyuncakları bu dolaba atarak bağışta bulunmalarını bekliyoruz” diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman da, ülkelerin gelişmişlik ölçülerinden birinin de, kişi başına okunan kitap sayısı olduğuna işaret etti. Okumanın önemine değinen Akman, “Öğrenim düzeyini yükseltmenin yanı sıra iyi alışkanlıklar edinmiş, kendini rahat ifade edebilen, okuyan, okuduğunu anlayan ve anladıklarını özümseyerek hayatına yön verebilen bireyler yetiştirelim” dedi. Konuşmaların ardından törene katılan ilköğretim okulu öğrencileri öğretmenleriyle birlikte hep birlikte 5 dakika süreyle kitap okudu. Ana sınıfı öğrencileri ise öğretmenlerinin okuduğu hikayeleri dinledi. Etkinliğe katılanlar daha sonra yanlarında getirdikleri kitapları ve oyuncakları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere dolaplara attı. Kitap ve oyuncakların atıldığı bölüme boyları yetişmeyen öğrencilere de öğretmenleri yardımcı oldu.  A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:22 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:27 Kasım 2012