ÇOCUKLARA MORAL YEMEĞİ

DHA

Konağın bahçesinde pizza yiyip, kolbastı oynayan çocuklar palyaço ile eğlendi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı Trabzon Çocuk Yuvası ve Fatih Yetiştirme Yurdu'nda kalan 20 çocuk, bugün Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık'ın davetlisi olarak Soğuksu mevkiindeki Vali Konağı'nda ağırlandı. Konağın kapısında Sema Kızılcık tarafından karşılanan ve kabul salonunda bir süre dinlenen çocuklar, çevreyi ilgiyle izledi.

Çocuklara daha sonra konağın bahçesinde ikramda bulunuldu. Pizza ve pastaları iştahla yiyen çocuklar, kolbastı oynadıktan sonra palyaço ile eğlendi. Vali Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık, çocuklarla yakından ilgilenirken, "Bundan sonra burası sizin eviniz. Her ay burada sizi ağırlayacağım. Geleceğimiz olan çocuklara büyük önem vermemiz gerekiyor. Çocuklarla ilgili projesi olan sivil toplum örgütleri benimle irtibata geçsin" dedi. Etkinlikte, yuvada kalan çocuklardan 16 yaşına basan Tuğçe Özen'in de doğum günü pastası kesildi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ağustos 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.