Çocukluk çağı kanserine dikkat!

Üsküdar Üniversitesi ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇÜV işbirliğiyle Çarşı Yerleşkede bir yardım toplama masası hazırlandı.

Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlayarak, kanserle mücadelede en önemli gereksinim olan maddi ihtiyaca destek olmak için kurulan masada KAÇÜV ürünleri satışa sunuldu. Satılan ürünlerden elde edilen gelir, kanserli çocukların tedavisinde kullanılacak.

Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından da desteklenen çalışma, bu zamana kadar birçok üniversitede de yapıldı.

‘Nerede yaşam varsa orada umut vardır’ sloganıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Melike Yücel, organizasyonun Üsküdar Üniversitesi sorumlusu olarak; insanları çocukluk dönemi kanserleri hakkında bilgi sahibi yapmak ve farkındalık oluşturmak için uzun süredir çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yücel'e farklı üniversitelerde okuyan öğrenci arkadaşları da destek oluyor.

Kurulan dilek kutusuyla beraber maddi desteğin yanında manevi destek vermek de hedefleniyor. Yazılan mesajlar, moral vermesi için kanser hastası çocuklara ulaştırılıyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇÜV yardım masası gün boyunca Çarşı Yerleşkede açık olacak.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:21 Nisan 2017Yayınlanma Tarihi:20 Nisan 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.