Denizde 14 ay hayatta kalan tek insan

Denizde 14 ay hayatta kalan Alvarenga'ya yamyamlık davası açıldı.

Salvador Alvarenga, denizde bir seneyi aşkın süre kaybolup hayatta kalabilen tek insan. 2012 senesinde Meksika sahiline ulaşmayı başardığında tüm dünya onun hikayesini konuştu. Ancak hemen ardından 36 yaşındaki Alvarenga’nın birlikte denize açıldığı arkadaşını yediği iddiaları ortaya atıldı. Şimdi Alvarenga “yamyamlık” sebebiyle 1 milyon dolarlık davayla karşı karşıya…

Alvarenga verdiği ilk röportajlarda 21 Aralık 2012 günü Meksika'dan arkadaşı Ezekiel Cordoba ile köpekbalığı avlamak için bir günlüğüne denize açıldığını ancak daha sonra teknenin motoru bozulunca sürüklenmeye başladıklarını anlatmıştı. Cordoba’nın hayatta kalmak için tek gıda kaynakları olan çiğ kuş eti yemeye ve kaplumbağa kanı içmeye midesi dayanmadığı için dört ay sonra yaşamını yitirdiğini, ancak kendisinin hayatta kalmayı başardığını söylemişti.

Ancak 22 yaşındaki Cordoba’nın ailesi, oğullarının bedenini yiyerek hayatta kaldığını iddia ettikleri Alvarenga’dan davacı oldu. Aile, bir milyon dolar talep ediyor.Alvarenga'nın avukatları suçlamaları reddediyor; müvekillerinin kitabının çıkmasından hemen sonra davanın açıldığına dikkat çekiyorlar.

Alverenga’nın balıkçı arkadaşı ile ilgili yaptığı çelişkili açıklamalar ve “iyi beslenmiş, sağlıklı” görünümü yamyamlık şüphelerinin doğmasına neden olmuştu. Alvarenga, Cordoba’nın çürüyen bedenini yaklaşık bir hafta boyunca teknede kaldığını ve onunla sohbet ettiğini anlatmıştı. Daha sonra kendi akıl sağlığına kötü etki ettiği için cesedi gemiden denize attığını söylemişti.

A.A


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:25 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:19 Aralık 2015