DEPRESYON TEDAVİSİ GÖRÜYORUM

SORU

merhabalar, ben kaygı,endişe,sinirbozukluğu ve kendine güvensizlik nedeniyle doktora gittim bana depresyon tedavisi önerdi ve cipram ve nerox-b adlı ilaçları verdi ve birlikte kullamamı önerdi.sorum ise bunları niçin beraber kullanmam bu ilaçların bana fayda ve zararlrı nelerdir ve nekadar süreyle kullanmalıyım.İlginize çok teşekkür ederim.

CEVAP
Cipram antidepresan grubundan bir ilaçtır, doktor kontrolünde ( ortalama ayda bir sıklıkla doktor tarafından muayene edilerek) en az altı ay kullanılması gerekir. Nerox – b B vitamini içerir, B vitaminlerinin beyin hücrelerini destekleyici, ilaçların etkisini güçlendirici özelliği nedeniyle birlikte kullanım önerilmiştir. Bunun da doktorun önereceği sürede kullanılması gerekir. Dr Semra KAYA-BARİPOĞLU


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.