DİKKAT! SANAL BAĞIMLI OLABİLİRSİNİZ

DİKKAT! SANAL BAĞIMLI OLABİLİRSİNİZ

 

ABD Stanford Üniversitesi'nden araştırmacıların 50 eyaletten 2 bin 513 kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre, Amerikalı internet kullanıcılarının yüzde 14'ü, sanal bağımlılık belirtileri gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 68.9'u kendilerini düzenli internet kullanıcıları olarak tanıtırken, katılımcıların yüzde 6'sı internette uzun zaman geçirmelerinden dolayı ilişkilerinin zarar gördüğünü belirtti. Yüzde 14'ü de internetten birkaç gün uzak kalmalarının zor olduğunu söyledi. 

 

Blogçuların Davos'u başlıyor

Dr Elias Aboujaoude, son birkaç yılda internetten negatif etkilenen pek çok kişinin kliniğe geldiğine dikkat çekti, bu sebepten işlerinden atılan ya da eşleri tarafından terk edilen kişilerin bulunduğunu söyledi. Sorun yaratan siteler sadece sanal kumar ve pornografi siteleri değil. Aboujaoude'ye göre, sanal bağımlılık beş dakikada bir e-posta kontrolü, blog'ları sık sık güncellemek gibi davranışlardan oluşabiliyor.
Bu arada 'Blog'çuların Davos'u olarak adlandırılan Web 3' adlı üçüncü Uluslararası Blog Konferansı bugün Paris'te başladı. Konferans, internetin sosyalleştirilmesi, katılımcı hale getirilmesi konusundaki yenilikleri gündeme getirmeyi hedefliyor. 36 ülkeden 1000 kadar internet oyuncusunun katılacağı konferansta blogküre, e-ticaret, yaşlı Avrupa ile Silikon Vadisi arasındaki ilişkiler ele alınacak.

KAYNAK: //www.radikal.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.