DİRENÇLİ DEPRESYONDA İLAÇ GENETİĞİ

NP Grup

Yıllarca depresyondan çıkamayan, kronik ve dirençli hale gelen gelenlerin neler yaşadıkları, yeni tedavi seçeneklerinin neler olduğu ve kişiye özel tedavi olan ilaç genetiğinin önemini ve sağladıklarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Dirençli depresyon yaşayan kişilerin karşılaştıkları zorluklar nelerdir? Depresyon hangi evrede dirençli depresyon halini alıyor? Yaşanan depresyonu hangi durumlar zorlaştırır? Dirençli depresyon tedavisinde genetik profilin ne gibi yararları olabilir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.
Dirençli depresyon yaşayan  kişiler tedaviden sonuç alamamaları nedeniyle duygu durumlarında ne gibi değişmeler yaşarlar? Hayatı anlamsız gören bu kişilerde ölüm düşünceleri gelişir mi? Doktor doktor gezdiği halde tedavileri değişmeyen bu kişilere modern tıbbın sunduğu yeni imkanlar nelerdir? Kişiye özel tedavi olan farmakogenetik bu açından neler sunmaktadır gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konuğu Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Dr. Alper Evrensel olacaklar.

Deneme yanılma yöntemi yerine klinik farmakogenetik tedavide neler sağlamaktadır? İlaç kan düzeyinin belirlenmesi hastaya tedavide ne gibi avantajlar sağlar? Körleme kullanım yerine ilaç genetiği başka ne gibi kolaylıklar getirmektedir? Uygulaması kolay mıdır? Yan etkilere maruz kalmayan hastanın hayata uyumunda ne gibi olumlu gelişmeler gözlenmektedir? Dirençli depresyon yaşayan kişiler yeni tedavilerden yüz güldürücü sonuçlar alabiliyorlar mı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.