Doğduğunuz ay hastalığınızı belirliyor!

Dikkat! ABD'li uzmanlara göre doğduğunuz ay, aynı zamanda gelecekte ne gibi hastalıklara yatkın olacağınızı da belirliyor!

Dikkat! ABD'li uzmanlara göre doğduğunuz ay, aynı zamanda gelecekte ne gibi hastalıklara yatkın olacağınızı da belirliyor!

hastalikABD'li uzmanlara göre, bunun en büyük nedeninin başında bebeklerin çevreye karşı aşırı hassas olması yatıyor. Hamilelikte maruz kalınan virüsler, bakteriler de diğer bir neden. Grip mevsiminde doğan bir bebek, grip virüsleriyle dolu bir çevreyle karşılaşıyor; yazın doğan bir bebekse polenlerle, daha hassas olduğu erken bir dönemde tanışıyor. Uzmanlar hangi ayda hangi hastalık riskinin arttığını şu listeyle açıkladılar: OCAK: Alzheimer, şizofreni ve solunum yolları rahatsızlığı ŞUBAT: Alzheimer, şizofreni, manik depresyon ve sara MART: Alzheimer, şizofreni, otizm, uyku bozukluğu, manik depresyon ve sara NİSAN: Lösemi, disleksi, öğrenme bozuklukları, parkinson, manik depresyon ve motor nöron hastalığı MAYIS: Disleksi, öğrenme bozuklukları, motor nöron hastalığı ve parkinson HAZİRAN: Diyabet, öğrenme bozuklukları, motor nöron hastalığı ve çölyak hastalığı TEMMUZ: Diyabet, çölyak hastalığı, disleksi ve öğrenme bozuklukları AĞUSTOS: Diyabet, çölyak hastalığı ve otizm EYLÜL: Dikkat eksikliği, hiperaktivite sendromu ve astım EKİM: Astım ve egzema KASIM: Astım ve egzema ARALIK: Respiratuvar sinsitiyal virüs enfeksiyonu MAHMURE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:16 Eylül 2014Yayınlanma Tarihi:19 Eylül 2014