Doğru müdahale kökten çözebilir

Gün boyu yorgunluk, gündüz bastıran uyku atakları. Sizde de uyku apnesi olabilir.

Gün boyu yorgunluk, gündüz bastıran uyku atakları. Sizde de uyku apnesi olabilir.

horlama_uykuHorlama ve uyku-apnesendromu, bilinenin aksine sıkça karşılaşılan bir sağlık problemidir. Uzmanlar uyarıyor: "Bu problemi, sadece uykuda ses çıkarmak ve uykuda nefessiz kalmak şeklinde algılamak yanlış. Bunun toplumsal hayata ve kişinin genel sağlığına olan etkilerini iyice anlamak gerekli."

UYKU BOZUKLUĞUNUZ MU VAR? ÇÖZÜN!

Hastalığın tedavisinde en önemli aşamanın hangi hastaların ameliyattan fayda göreceğine karar vermek olduğunu söyleyen Anatomica Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Şenol Civelek, bunun için de iyi bir fiziki muayene yapılarak ve bütün dünyada uygulanan anket soruları (Epworth Skalası) kullanılarak fikir sahibi olunması, teşhisten sonra en önemli basamağın ise hastaya ne tür ameliyat yapılacağının planlanması olduğunu belirtiyor. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:11 Ocak 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.