Duayen NPİSTANBUL'da

Geçtğiimiz hafta psikiyatrinin duayeni Prof. Dr. Özcan Köknel, Npistanbul Hastanesi'nin Rasim Adasal konferans salonunda ''Psikiyatrinin dünü, bugünü ve yarını" konulu bir seminer verdi

Köknel, seminerde; 5 bin yıllık Anadolu tarihinde, psikiyatrik tedavilerden bahsederken, Roma, Yunan ve İslam filozofların yaklaşımlarını ele aldı ve örnekler verdi.

Özellikle Anadolu'daki; Kayseri Gevher Nesibe, Sivas, Amasya, Bursa ve Edirne'deki şifahenlerin çağdaş tedavide öncülük yaptıklarını vurguladı. Tüm bunları ele alan 45 dakikalık görüntülü bir sunum yaptı. Seminere ilgi büyüktü ve ilgiyle izlendi.

Özcan Köknel hocaya, seminer sonrası NPİstanbul Hastanesi'nin tüm ünitelerini tek tek gezdirildi. NPİstanbul'un uzman ekibi tarafından,  hastaların odaları, beraber paylaştıkları mekanlar, meşguliyet salonları, (müzik odasını, ebru, ergo terapi, takı tasarım,resim,yoga ), tedavi odası (ekt,uyku odası-EEG, yumuşak oda, manyetik uyarım tedavisi ve MR ünitesi,) tanıtıldı.

Köknel, hastanenin uyugulamalarını, tedavi yöntemlerini ve genel mimarisini çok beğenerek takdir etti. Köknel, NPİstanbul hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

"Psikiyatri hastanesinde hayalimdekini siz gerçekleştirmişsiniz. Muhteşem. Uzay çağı hastanesi gibi. Çok bilgilendim. Bütün NPİstanbul ekibini kutluyorum. Sizlere teşekkür ediyorum. Çok kadirşinas davrandınız. Sağolun. Beni çok mutlu ettiniz" dedi.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:21 Ocak 2022Yayınlanma Tarihi:14 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.