Dünyada eşi benzeri yok

Siz de bunu başarabilirsiniz...

Siz de bunu başarabilirsiniz...

Arjantin'de kalp nakli olan bir kadın, tüp bebek yöntemiyle bebek dünyaya getirdi. Böylece dünyada kalp nakli yapılan ve tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olan ilk kişi oldu. esi_benzeri_yokBaşkent Buenos Aires'teki klinikten yapılan açıklamada, 13 yıl önce kalp nakli olan Juliana Finondo'nun (39), tüp bebek tedavisiyle 2,5 kg ağırlığında Emilia adında bir kız bebek dünyaya getirdiği belirtildi.

AY AY BEBEK GELİŞİMİ

Kalp nakli olan kişilerin kullandığı ilaçların yeni hücrelerin gelişimini önlediğini ve bu hücreler arasında gebe kalmayı sağlayacakların da bulunduğuna dikkati çeken doktorlardan Gustavo Leguizamon, dünyada kalp nakli yapılan ve tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olan başka bir kimse olmadığını bildirdi. Kalp doktoru Sergio Perrone de, şansın birçokları için de var olduğunu, ilk denemeden sonra Finondo'nun gebe kaldığını, 15 günde bir yapılan sıkı kontroller ve ilaç değişikliklerinden sonra Emilia'nın dünyaya geldiğini ifade etti. Finondo da yaptığı açıklamada, hiç korkmadığını ve iyimser olduğunu ifade etti. ABD'de kalp nakli olan 50 kadın normal yollarla gebe kalmış ve doğum yapmıştı. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Ocak 2013Yayınlanma Tarihi:01 Şubat 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.