Dünyanın tek ölümsüz canlısı

Dünyayı şaşkına çeviren 14 gerçek. İşte dünyanın tek ölümsüz canlısı...

Dünyayı şaşkına çeviren 14 gerçek. İşte dünyanın tek ölümsüz canlısı...

olumsuzcanliBilim, dünyadaki tuhaflıkları açıklamaya çalışıyor ama hala gizemli kalan birçok nokta var. İşte, içinde yaşadığımız dünyada sizi aydınlatacak bazı gerçekler. Uyaralım, içlerinden bazıları aklınızı daha da karıştırabilir... Kartalların çiftleşmek için yere konmasına gerek yok, çünkü bu işi havada yapabiliyorlar! Dikkat dikkat! Hindistancevizine bağlı kazalardan ölen insanların sayısı köpek balığı saldırısından ölenlerden daha fazla. Denizanasının bir türü seksüel olarak olgunlaştıktan sonra toy haline geri dönüyor. Bilimsel manada açıklayacak olursak; normalde denizanalarında polip olarak hayata başlanır, medusa dönemine girilir, eşeyli üreme ile yavrular üretilir ve ölünür. Bu denizanasında ise süreç tersine işliyor. Tüm bunlar, teorik olarak denizanasının ölümsüz olması anlamına geliyor.

ARAŞTIRMAK İSTEYENLER İÇİN TÜRÜ: TURRİTOPSİS NUTRİCULA

İnsan vücudundaki DNA sarmalı, Güneş'ten Plüton'a iki kere uzayabilir. Devamlı kuzey yönüne doğru gitmeye devam ederseniz, aynı zamanda güneye gidiyorsunuz demektir. Ama eğer doğu gitmeye devam ederseniz her zaman doğuya gidiyor olacaksınız. Kafanız mı karıştı? Luganda, Buganda kabilesinde konuşulan yerel bir dil. Kabile hangi ülkede mi? Uganda! Google'ın arabalarından bugüne kadar sadece ikisi kazaya karışmış. Aslında zürafalar, develere kıyasla su içmeden daha uzun dayanabilir ama demek ki hayvanlar aleminde de bu işler pr'la yürüyor.

NETİCEDE BÜTÜN ALKIŞI DEVELER TOPLAMIŞ!

Atlar sadece burunlarıyla nefes alabilirler. Ağızlarını asla bu iş için kullanamazlar. Dünya üzerindeki bütün insanların toplam kilosu, dünyadaki bütün karıncaların toplam kilosundan daha azdır. Evrendeki yıldızların toplam sayısı dünyadaki kum tanelerinin dört katına denk geliyor. Elimizde görmüş olduğunuz Vombat hayvanı dışkısını küp şeklinde yapıyor. (Kendisiyle Avustralya ve Tazmanya'da tanışabilirsiniz) Develeri hep Suudi Arabistan'da popüler biliriz değil mi? Aslında Avustralya'dan ithal ediliyorlar. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:27 Nisan 2015Yayınlanma Tarihi:29 Nisan 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.