Dünyayı gezerek para kazanıyor

Dört yıl önce işini bırakan 36 yaşındaki Natalie Sisson “Evim bavulum” diyor ve dünyayı geziyor.

Dört yıl önce işini bırakan 36 yaşındaki Natalie Sisson “Evim bavulum” diyor ve dünyayı geziyor.

dunyayigezerekÜstelik seyahatlerini anlattığı blog sayesinde de para kazanıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da pazarlama yöneticiliği işini 4 yıl önce bırakan Yeni Zelanda asıllı Natalie Sisson dünyayı geziyor. Maceraperest kadın, 15’i sadece 2013’te olmak üzere 66 ülke gezdi. Bu yıl Japonya ve İspanya’ya gitmeyi planlayan Sisson’ın sürekli kaldığı bir evi yok. 4 ülkede banka hesabı, farklı ülkeler için 17 SIM kartı var.

BLOG’DAN KAZANIYOR

Kendisini “Bavul Girişimcisi” olarak tanıtan, bu adla blogu ve kitabı olan Natalie Sisson, geçimini gezdiklerini yazarak ve bazı markaların reklamını yaparak kazanıyor. Sisson, “Kendimi dünya vatandaşı olarak görmeyi seviyorum. Bavulumla nereye gidersem orası bir çeşit benim evim oluyor” diyor. HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:01 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:20 Mart 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.