DÜRÜST OL, SIKI ÇALIŞ, UZUN YAŞA

DÜRÜST OL, SIKI ÇALIŞ, UZUN YAŞAABD’de yapılan bir araştırma, çalışkan, dürüst ve dikkatli insanların, lakayt, düşüncesiz ve işine özen göstermeyen insanlardan daha fazla yaşadığını ortaya koydu.

California Üniversitesi’nde yapılan ve 8900 kişinin karakter özellikleri ile yaşam sürelerini karşılaştıran araştırmada bu özelliklere sahip insanların ortalama 4 yıl daha fazla yaşadığı belirlendi. Araştırmacılar, çalışkan ve dikkatli insanların genellikle sağlıklarına da özen göstererek, sigara ve içki kullanmadıklarını ve organize çalışmaları nedeniyle daha az strese maruz kaldıklarını vurguladı. Uzmanlar sağlıklı biyolojiye sahip insanların da bu kişilik özelliklerine sahip olduğunun altını çizdi. Başarılı insanların da ömürlerinin daha uzun olduğunun vurgulanadığı araştırmada, Oscar’lı oyuncuların sadece aday olanlara göre ortalama 3 yıl daha fazla yaşadığı belirtildi. 

KAYNAK: www.milliyet.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:26 Temmuz 2023Yayınlanma Tarihi:29 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.