DUYARLI ÇOCUKLAR BULUŞACAK

DHA

Yalova'da bulunan Düşün Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, 'Geç Kalan Buluşma' projesiyle 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde yurt dışından gelen yardım paketleri içerisinde mektup gönderen çocuklarla, depremi yaşayan Yalovalı çocukları buluşturacak.

Depremin 10'uncu yılında yapılacak bu etkinlik kapsamında yurt dışından 300 kişinin Yalova'ya gelmesi bekleniyor.

Düşün Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Adalet Akarca, 17 Ağustos Marmara depreminin 10'uncu yılında, depremin duyarlı çocuklarının buluşacağını söyledi. Marmara Depremi'nde Yalova'ya yurt dışından birçok yardım paketinin geldiğini hatırlatan Akarca, "Bunların içerisinde çocukların kendi imkanlarıyla gönderdikleri mektuplar da vardı. Bunları kendi olanaklarımız kapsamında tespit etmeye çalıştık. Şu ana kadar Bosna Hersek, Almanya ve İtalya'dan yollanan 300 mektup belirledik.

Mektupları yollayanlara ulaştık. 17 Ağustos'ta 10'uncu yılını geride bırakacak depremde mektup yollayan o çocuklarla, Yalovalı çocuklarımızı buluşturacağız. Böylece acı günde başlayan dostluk ilişkisi daha da gelişecek. Bu konuda işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının desteğine ihtiyacımız var" dedi.

Gönderilen mektupları yurt dışında düzenleyecekleri sergiler ile duyurmayı hedeflediklerini açıklayan Adalet Akarca, bu mektupları daha sonra katalog haline dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.