EKONOMİK ENDİŞELER UYKUSUZLUĞA NEDEN OLUYOR

EKONOMİK ENDİŞELER UYKUSUZLUĞA NEDEN OLUYOREkonomik kaygılar, kişisel mali ve iş durumlarıyla ilgili belirsizlikler, uykusuz gecelere neden oluyor.

Araştırma firması Ipsos’un otel zinciri AmericInn için yaptığı ve bin deneğin katıldığı uyku araştırmasında, hangifaktörlerin yetişkinlerin gece uykusunu etkilediği incelendi.

Araştırmaya katılanların yüzde 62’si haftada en az bir gece uykuya dalmakta sıkıntı çektiğini ve yaklaşık yüzde 10’u da her gece uykusuzluk sorunu bulunduğunu açıkladı.

Katılımcıların, yüzde 36’sı ekonomik endişeler nedeniyle geceleri uyuyamadığını, yüzde 29’u yüksek benzin fiyatlarının, yüzde 28’i de sağlık sorunlarının uykularını kaçırdığını bildirirken, yüzde 22’si ABD Başkanı’nın
siyaseti ve yüzde 12’si de Irak savaşı ve küresel terörizmin kendilerinde uyku sorunu yarattığını söyledi.

Araştırmaya göre, yaşlı Amerikalıların yüzde 30’u, gençlerin ise yüzde 39’u ve orta yaştakilerin de yüzde 38’i ekonominin gidişatını uykusuzluklarına neden gösterdi. Araştırma, 7-11 Temmuz günlerinde yapıldı.

KAYNAK: www.milliyet.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:26 Temmuz 2023Yayınlanma Tarihi:02 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.