ELEKTRİK DALGALARIYLA SİGARAYA SON

ELEKTRİK DALGALARIYLA SİGARAYA SON Konya’da geliştirilen bir sistemle sigara bırakmak kolaylaşacak.

Konya'da özel bir firma sigara içen kişilere kulaktan elektrik dalgaları vererek bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Sigarayı bırakmak için kliniğe müracat eden kişilerde, uygulamaya başladıktan 24 sonra sigaraya karşı mide bulantısı başlıyor, sigarının tadını alamıyor ve bir isteksizlik oluşuyor. Psikolojik tedavi ile destekli olarak yapılan uygulama sonrası kişi 6 ayda sigarayı bırakıyor.

KULAKTAN ELEKTRİK DALGASI

Dünya genelinde faaliyet gösteren IQS firmasının Konya Şube yetkilisi Terapist Hipnoz Uzmanı Kadriye Kont, uyguladıkları elektrik tedavisinde R.İ.S.E. isimli bir cihaz kullandıklarını ve tedavinin 620 YTL olduğunu belirtti. Kont, "İlk olarak cinsiyetine, kilosuna, boyuna, beslenme şekline, kullandığı ilaçlara ve bağımlılık düzeyine göre bilgisayara program girilerek kişiye özel olarak hazırlanıyor. Kulaktan gönderilen elektriksel dalgalarla nikotinler parçalanıp attırılırken, kişide olması gereken 'Betaendorfin' dediğimiz ağrıyı kesen hormonları tetikliyor. Bu sayede kişinin yoksunluk, sinirlilik, agresiflik, sigarasızlığa tahammülsüzlük gibi sıkıntıları ortadan kaldırıyor. R.İ.S.E. cihazı pille çalıştığı için uyguladığı elektrik akımı insanlara herhangi bir zarar vermiyor. Kulağın 37 noktasından uygulama yapılıyor. Bu uygulamaya yaparken parametreler kişinin içiciliğine yönelik özel olarak hazırlanıyor. Kulak kepçesi üzerinde betaendorfin düğümleri dediğimiz düğümler var. Oradan elektriksel dalgalar göndererekten sinir uçlarındaki nikotinlerin parçalanması sağlanıp betaendorfin tetiklenmesi sağlanıyor. Bilgisayara verilen parametreler elektriksel ileti haline geliyor. Tabanca yardımıyla da kişinin kulağı üzerinden uygulama yapılıyor.  " dedi.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:29 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.