“Elinde telefonun varsa bütün dünya önünde açık”

Zonguldak'ta konferans veren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyadaki sosyolojik dönüşümün aileyi etkilemeye başladığını ifade etti.

Roma'nın dünyanın tek süper gücü olduğunu hatırlatan Tarhan, "Bütün gücünü koruyordu. Fakat çürüme ile yıkıldı" diye konuştu.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde "Değişen Dünya, Gençlik ve Aile" konulu konferans verdi. Sezai Karakoç Konferans Salonu'nda protokol üyeleri ile çok sayıda davetli konferansa katıldı. Prof. Dr. Tarhan'ın özgeçmişinin okunmasının ardından konferans başladı.

“Elinde telefonun varsa bütün dünya önünde açık”

Konuşmasına sosyal medya hesapları bulunanları sorarak başlayan Tarhan, "Görüyorsunuz bu çağın iletişim yöntemi. Sosyal medya hesabın varsa, elinde telefonun varsa bütün dünya önünde açık. Dünyadaki olaylar, gidemediğin yerler, insanın müthiş merak duygusunu tatmin etmek için olağanüstü kolaylık sunuyor. O nedenle internetin bütün dünyada yaygınlaşması aslında insanın bir ihtiyacı olduğunu da gösteriyor. Sosyal medya hesabının olmaması bir meziyet değil. Teknolojiye karşı olmak değil onu doğru ve iyi şekilde kullanabilmek. Önemli olan amaç mı yoksa araç mı? O şekilde algılayabilmek önemli. Geleneksel tutumun sorgulanması da önemli" diye konuştu.

“Sosyolojik dönüşüm aileyi etkiledi”

Zonguldak'ta konferans veren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyadaki sosyolojik dönüşümün aileyi etkilemeye başladığını ifade etti. Roma'nın dünyanın tek süper gücü olduğunu hatırlatan Tarhan, "Bütün gücünü koruyordu. Fakat çürüme ile yıkıldı" diye konuştu.

Etkinlik sonrası katılımlarından dolayı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı tarafından plaket takdim edildi.

Program sonrası Prof. Dr. Nevzat Tarhan okurlarının kitaplarını imzalayarak onlarla sohbet etti. Tarhan okurları ile bol bol fotoğraf da çektirdi.

İHA


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Mart 2020

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.